634
552125

MATTA. Rölakan. 213 x 163,5 cm. Signerad KB KLH

MATTA. Rölakan. 213 x 163,5 cm. Signerad KB KLH.

Sverige omkring 1950-1960. Polykromt rut- och randmönster.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

943 - 1 130 EUR

969 - 1 160 USD

Klubbat pris:
10 000 SEK
Tilläggslista

Inte av Kerstin Butler.