636
571121

MATTA. Rölakan. 240,5 x 148 cm. Signerad a tergo Agda Österberg.

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 410 - 1 760 EUR
1 490 - 1 870 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

1950-1960-tal. Rödmelerad botten med stora polykroma stiliserade blommönster.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Ett hörn med möjligen obetydliga lagningar, fransar saknas.

Agda Österberg, Tre Bäckar, Varnhem.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

554. Nils von Dardel, Studie till "Exotiskt landskap".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK