644
542298

MATTA. "Fasad Grön". Rölakan. 342 x 237 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
120 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1963.

Något slitage och smutsig, fläckar. Något skadade kortsidor, fransar saknas.