Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
126
585341

GARDINLÄNGD OCH PROVBITAR, 3 ST. Bomullsvelour. Olika grå nyanser och mönster. Verner Panton.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
97 - 145 EUR
111 - 166 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Gardinen 264 x 119 cm, provbitarna ca 118 x 118 cm vardera. Mönster: "Wave". Stadkanten på vissa av delarna märkt MIRA - SPECTRUM DESIGNED BY Verner Panton FOR MIRA - X AG. Originaltryck från 1973-77. Vissa delar med originaletiketter. (4)

Veckslitage, någon har obetydliga fläckar och skador.

Proveniens

Haslund interior, Köpenhamn.