Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
138
569422

Chuck Close

(USA, Född 1940)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Chuck Close
(USA, Född 1940)

"Self-portrait"

Etsning, 1988, signerad med blyerts 23/50, tryckt av Aldo Crommelynck, New York med hans blindstämpel, utgiven av Pace editions, New York. 34,5 x 24,6 cm, bladstorlek 53,3 x 39,4 cm (Hahnemuhle).

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galleri Björn Olsson, Stockholm.

Pernotto 51.