151
586995

Keith Haring

(USA, 1958-1990)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 300 - 17 500 EUR
16 000 - 18 200 USD
Klubbat pris
155 000 SEK

Keith Haring
(USA, 1958-1990)

"The story of Red and Blue"

Svit om 20+2 färglitografier, 1989, samtliga med tryckt signatur, samt signerade med blyerts av Julio Gruen (Excecutor of the Keith Haring Estate) AP 2/10 a tergo, utgiven av The Keith Haring Estate. Bladstorlek 56 x 42 cm.

Tilläggslista

Each with printed signature, and also signed in pencil by Julio Gruen (Excecutor of the Keith Haring estate) on the reverse.

Formgivare