Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
154
474340

Jasper Johns

(USA, Född 1930)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
130 000 SEK

Jasper Johns
(USA, Född 1930)

"Figure 2", ur: "Color numeral series".

Färglitografi, 1968-69, signerad med blå krita, numrerad med blyerts 31/40. utgiven av Gemini G.E.L. och med deras blindstämpel. 69,5 x 53,5, bladstorlek 79 x 96,5 cm.

Mindre fläck.

Universal Limited Art Edition 61.