Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
182
459249

Mike & Doug Starn (Starn Twins)

(USA, Född 1961)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 880 - 5 810 EUR
4 440 - 6 650 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
(USA, Född 1961)

"Attracted to Light, Film Still #5", 2000-2005

Signerad Mike och Doug Starn och daterad 2000-05 och numrerad 2/5 a tergo. Lambda digital C-print monterad på aluminium, 112 x 87,2 cm. Upplaga 5 + 3 AP.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.