252
587720

Charlotte Gyllenhammar

(Sverige, Född 1963)

"Fall VII", 1999

Signerad Charlotte Gyllenhammar och daterad 2006 på etikett a tergo. Upplaga 1/5. C-print, silikon, glas 120 x 120 cm. Total upplaga 5 + 2 AP.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 715 - 10 893 EUR

Klubbat pris:
120 000 SEK
Tilläggslista

Storleken är 120 x 120 cm.

Proveniens

Dep,art,ment, Stockholm. Inköpt av nuvarande ägare 2006.