259C
586826

Anton Corbijn

(Holland, Född 1955)
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
10 800 - 12 600 EUR
11 400 - 13 300 USD
Klubbat pris
98 000 SEK

Anton Corbijn
(Holland, Född 1955)

"Skin, London, 1996"

Signerad Anton Corbijn på etikett a tergo. Upplaga 4/8. C-print, reynobond, plexiglas 185 x 125 cm.

Proveniens

Torch Gallery, Amsterdam.

Bernd Skupin, "Anton Corbijn Werk", 2000, utställningskatalog, avbildad helsida sid 99.