288
561426

Johanna Karlsson

(Sverige, Född 1968)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Johanna Karlsson
(Sverige, Född 1968)

"Utan titel"

Signerad Johanna Karlsson och daterad 2005 på etikett. Blandteknik och plexiglas. Höjd 56, bredd 200 och djup 24,5 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Samling Saltarvet, Fiskebäckskil.

Galleri Magnus Karlsson, Frieze Art Fair, London, 11 - 14 oktober 2007.