581021

HANS J WEGNER, "The Chair", ett par, Johannes Hansen, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Teak, skinnklädda sitsar, brännmärkta Johannes Hansen.

Slitage, en med hål i sitsen. (2)

Modellen formgiven år 1949.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

69. Jan Bocan, fåtöljer, ett par, Thonet, utförda för Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm 1972.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK