Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
301
582256

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
150 000 - 170 000 SEK
14 500 - 16 500 EUR
16 600 - 18 800 USD
Klubbat pris
230 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

"Memory Hotel"

Signerad Martin Wickström och daterad 2010 a tergo. Duk 200 x 160 cm.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "Not Dark Yet", 21 januari - 26 februari 2012.

Formgivare