301
582256

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
150 000 - 170 000 SEK
13 400 - 15 200 EUR
14 200 - 16 100 USD
Klubbat pris
230 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

"Memory Hotel"

Signerad Martin Wickström och daterad 2010 a tergo. Duk 200 x 160 cm.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "Not Dark Yet", 21 januari - 26 februari 2012.

Formgivare

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?