337
571733

Marianne Lindberg De Geer

(Sverige, Född 1946)

"Rabbit Tales - a Study in Postcoital Depression"

Signerad MLDG på etikett a tergo. Utförd 1998. Oljekrita på papper 66 x 86 cm inklusive originalram.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 179 - 2 723 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Tilläggslista

Bilden felvänd i den tryckta katalogen.

Proveniens

Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57