350
585176

Robert Terry

(USA, Född 1953)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
57 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Robert Terry
(USA, Född 1953)

"Yellow Woods"

Signerad Robert Terry och daterad 2004 a tergo. Olja på pannå 76 x 53 cm.

Proveniens

Lars Bohman Gallery, Stockholm.

Lars Bohman Gallery, "Robert Terry", 2 oktober - 5 november 2010.

Lars Bohman Gallery, "Robert Terry", 2010, utställningskatalog, avbildad.