376
461844

Martin Kippenberger

(Tyskland, 1953-1997)
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
8 990 - 10 800 EUR
9 490 - 11 400 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Martin Kippenberger
(Tyskland, 1953-1997)

"Olof Palme" (ur serien Hotel Drawings)

Signerad M.K. och daterad -89. Bläck och färgkrita på papper, 21 x 29,5 cm

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.
Privatsamling, Göteborg.