42
582892

HANS J WEGNER, fåtölj, "Ox-Chair", AP-stolen, Danmark ca 1961.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Omklädd i svart konstläder.

Smärre slitage.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Blidners Möbler, Göteborg 1961.