Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
52
581848

STIG LINDBERG, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Emaljskiva med stiliserad dekor i blått och grönt, underrede av ek ritat av David Rosén, NK:s Trivaserie. Märkt med metallbricka. Längd 125 cm, bredd 55 cm, höjd 47 cm.

Smärre slitage.