581341

KAI KRISTIANSEN, stolar 8 stycken "model 42", Schou Andersen Møbelfabrik, 1950-60-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Palisander och svart skinnklädsel.

En baksida till ett ryggstycke saknas, smärre slitage. (8)

Tilläggslista

Säljes med CITES-intyg.

Modellen formgiven 1956-57.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

83. Omega, Seamaster 600, "PloProf", "First Generation/Mark 1", ca 1970.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK