89
554911

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, Finland, 1950-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Valnöt, rygg och armstöd med läderband, lösa kuddar i grå textil.

Slitage, smärre skador.