Madeleine Pyk – en samling F769
94
566405

ALDO TURA, ishink, Italien, 1950-60-tal.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
190 - 237 EUR
218 - 273 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Lackerat getskinn i malakitgrönt samt gulmetall. 13,7 x 13,7 cm, höjd 17 cm.

Obetydligt slitage.