1004
572439

SEMIANTIK TÄBRIS FIGURAL. 273,5 x 162 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 220 - 1 400 EUR
1 280 - 1 460 USD
Klubbat pris

Mörkblå botten med polykroma blommande träd, leoparder och ormar i jakt, apor, hjortar samt fåglar. Benvit huvudbård med blommor, fruktträd, kängurur, lejon och tigrar.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga lagningar och malskador. Kortsidorna saknar några knutrader.