1006
592538

SEMIANTIK/OLD VERAMIN. 316,5 x 210 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stort polykromt mönster av palmett- och blomslingor, jaktscener med ryttare, lejon och vargar samt fåglar och hjortar. Mörkblå huvudbård med fåglar, palmett-, arabesk- och blomranka.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck, en långsida med liten reva.