1057
544784

LUKTDOSA, av Andreas Cron, Malmö 1758.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
264 - 351 EUR
280 - 373 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Delvis förgylld. Svängd form med dekor av raka knäckar, fällbart lock med krona. Höjd 9,5 cm, vikt 59 gram.

Proveniens

The Nils Parkfelt Collenction, thence by decent.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

432. Carl Malmsten, matta "Capella, grön", rölakan, ca 205 x 169 cm, signerad CM.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK