1088
541193

KÅSA, av Ivan Chlebnikow, Moskva 1880-tal. Hovleverantörsstämpel.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris

Förgylld, med dekor av cloisonnéemalj i rosa, turkost, gult, orange, rött, blått och grönt. Längd 20 cm.

Skador, lagningar.