1128
577487

BROSCH med gammalslipade diamanter, troligen tillverkad av Cartier. Stämplad Frankrike 1910.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 400 - 21 800 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

I originalask från Cartier. Asken tillverkad mellan åren 1907- 1917. Längd 50 mm x 50 mm. Mittsten ca 3.00 ct. Totalt ca 14.00 ct. Platina.

Mindre lagningar på baksida.