1227
534286

RING med 5 st diamanter med modern samt äldre slipningar totalt 6.50 ct. Kvalitet ca G-H/VVS-VS.

Utropspris
140 000 - 180 000 SEK
12 400 - 15 900 EUR
12 900 - 16 600 USD
Klubbat pris
190 000 SEK

Tillverkad av W.A Bolin, Stockholm 1967. Storlek 18.5/58. 18K vitguld.

Nagg på en av stenarna.

Proveniens

Bo och Margareta Lindhs samling, Stockholm.