1336
569723

BYRÅ, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779). Rokoko.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 690 - 7 590 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Skrivskiva. Tre lådor. Inläggningar i parkettmönster. Signerad på ryggen "CLN". Längd 103, bredd 57, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.