1355
581194

SYBORD. Sengustaviansakt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny och lönn. Fottrissor av mässing. Inlagt solfjädersmotiv, linjeornering. I sargen låda. Längd 62, bredd 42, höjd 73 cm. Nyckel medföljer.

Senare fotkryss.