1373
594266

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 250 - 7 000 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris

Förgyllt och bronserat. Marmorerad träskiva. Fotkryss med urna. Snidad dekor av lagergirlander och blommor. Längd 94, bredd 50, höjd 78 cm.

Proveniens

Finspångs bruk, Östergötland. Se även katalognr 1416.