Madeleine Pyk – en samling F769
1397
562065

STOLAR, sex stycken. Gustavianska, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 180 - 3 270 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gråmålade. Oval rygg och sits med fast stoppning. Runda kannelerade nedåt avsmalnande ben. Brännmärkta Östanå.

Proveniens

Östanå, Uppland.