1402
590283

STOLAR, fyra stycken. Sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början. I Carl Christoffer Gjörwells art.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 500 - 4 370 EUR
3 690 - 4 610 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Dekor av bevingade figurer. Svarvade ben. En stol med blyertsmärkning under sarg "Gref Piper". Två taburetter i sengustaviansk stil, 1900-talets början, medföljer.