1412
566732

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Delvis genombrutet krön. Dekor av rocailler, voluter och blommor. Höjd 153, bredd 65 cm.

Glas med spricka.