1414
581197

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer och akantusblad. Otydligt signerad. Höjd 80, bredd 37 cm.