1419
585296

SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799). Gustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av räfflad sköld och blomgirlander. Signerad IÅ. Med Stockholms hallstämpel 1780 (?). Höjd 162, bredd 61 cm.

Dekorkompletteringar.