1433
587163

LJUSKRONA, för sju ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Stomme av förgylld mässing. Dekor av lejonmaskaroner och eklöv. Korgbotten. Höjd 66, diam 54 cm.