1438
589985

AMPEL, för sex ljus. Sverige, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 870 - 3 340 EUR
3 250 - 3 800 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Dekor av palmetter. Höjd 83, diam 51 cm.