1486
576228

BORDSPENDYL. Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla märkt "J. B. Le Roy A MOSCOU". Höjd 37, längd 14,5 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Möjligen senare urverk, urtavlan skadad.