1486
576228

BORDSPENDYL. Louis XVI, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla märkt "J. B. Le Roy A MOSCOU". Höjd 37, längd 14,5 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Möjligen senare urverk, urtavlan skadad.