161
587597

FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 540 - 8 720 EUR
6 840 - 9 120 USD
Klubbat pris

Stående man med kalebass och käpp, fågel på ryggen. Höjd 8,7 cm.

Skador.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.