168
587600

FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Skuren dekor av hjort och fågel bland tallar. Höjd 3,7 cm.

Smärre nagg.

Proveniens

The Collection of Hans Albertsen (1855-1940), Denmark.