570633

2. FAT, ett par, porslin.

Qingdynastin Kangxi (1662-1722).

Dekor i underglasyrblått med motiv av fåglar vid blommande magnolia. Diameter 16,2 cm.

Nagg, sprickor.

Följerätt
Nej
Proveniens

From the Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.
Aquired from Hans Öström antiques Stockholm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/656 - 875 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto