204
562563

TALLRIKAR, sex stycken, porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Oktagonal form med dekor i famille rose med påfågelspar. Diameter 21,7-22,7 cm.

Nagg, stjärnspricka. Smärre kantlagningar, lagning.