255
584849

RULLMÅLNING, landskap med gäss i Ma Lins (ca 1180- ca 1256) efterföljd, Qingdynastin, troligen 1700-tal.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Tusch och färg på siden. Kalligrafi och tre röda sigill. 33,5 x 301 cm.

Slitage, fläckar, mindre skador.

Tilläggslista

Total length of scroll 856 cm.

Proveniens