276
584768

TAKRYTTARE ett par, keramik, Mingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris

Glaserade i gult, brunt och grönt. Längd 31 cm.

Glasyrbortfall. Nagg.

Proveniens

The Collection of Hjalmar Olsson (1902-1990), Gustavsberg.