279
584816

FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Med sigillmärke i rött.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Figural dekor av ridande pojkar i famille rosefärger. Diameter 34,9 cm.

Slitage.

Proveniens