571435

31. SNUSFLASKA, kalcedon. Qingdynastin, 1800-tal.

Stenen av brunaktig ton med fläckiga sköldpaddsmönstrade partier skurna i form av en syrsa och vas på ena sidan, och en groda klättrande upp för ett lotusblad på den andra sidan. Höjd 5,8 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

From the Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK/1 094 - 1 641 EUR
Klubbat pris
17 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt