330
536903

FÄRGLITOGRAFI, "L.XII", 1963-64, av Zao Wou-ki (Zao Wuji, 1921-2013), signerad med blyerts 88/125.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

51,5 x 40,5 cm, bladstorlek 65,4 x 50 cm (Rives). Utgiven av L'Oeuvre Gravée och med deras blindstämpel.

Missfärgad efter passepartout.

Agerup 150.