371
543448

FAT, emalj på koppar, Qingdynastin 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Dekor av femkload drake bland molnformationer. Diameter 26 cm.

Slitage. Skador. Mindre lagningar. Sprickor.