385
554621

BODHISATTVA, marmor, Tang-stil, troligen 1700-tal.

Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
21 800 - 26 200 EUR
22 800 - 27 400 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Huvud av bodhisattva. Mejslad dekor med hög hårknut bakom fenixfåglar, mjukt format ansikte. Höjd 37 cm. Träställ medföljer.

Naggar.